17 kwietnia 2023

Odc.7 |Kto ma rację? Głęboka mądrość Skuteczności | EMOCJE I RELACJE

Oto odcinek 7! Mówimy w nim o uważności, która zupełnie nie jest związana z siedzeniem pod drzewem 🌳 i medytowaniem 🧘 ani nawet nie jest związana z wydawaniem z siebie dźwięku OMMMMM …. Mówimy o uważności, codziennej…w locie i w działaniu 🌟! 

 

Odc.7 |Kto ma rację? Głęboka mądrość Skuteczności | EMOCJE I RELACJE

Odc.7 |Kto ma rację? Głęboka mądrość Skuteczności | EMOCJE I RELACJE

Oto odcinek 7! Mówimy w nim o uważności, która zupełnie nie jest związana z siedzeniem pod drzewem 🌳 i medytowaniem 🧘 ani nawet nie jest związana z wydawaniem z siebie dźwięku OMMMMM …. Mówimy o uważności, codziennej…w locie i w działaniu 🌟! 

W relacji.💑 Ba! a nawet w konflikcie! 

A w ogóle myślałaś/myślałeś o uważności w kontekście skuteczności? O tym, że proszenie o podwyżkę może łaczyć się w uważnością skuteczności, o tym, że spóźnianie się może świadczyć o wysokim poziomie świadomości i skuteczności…

Jakie są zręczne środki 💥, z których Ty skorzystasz aby osiągnąć swoje cele 💯?

——————————————————————————————–
SPOTKAJMY SIĘ:
🙂 Zapraszamy na nasz Instagram 🛤🎇🗾🌇 i Facebooka, 👩‍🦳👱👧👨‍🦲 tam znajdziecie dodatkowe inspirujące treści: pomysły na praktyki uważności, przypominajki i wszystko to, co może Wam pomóc z zbudowaniu motywacji i dążeniuj do dobrego życia 🥰.
Wszystkie nagrania i grafiki są też dostępne na naszej stronie: emocjeirelacje.pl/
—————————————————————————–
O NAS:
Magdalena Tylko i Natalia Gorzelnik, dwie psycholożki, kochamy DBT 🥰Uczymy ogarniać 🌩️emocje i 👨‍❤️‍💋‍👨 relacje. Pomożemy Ci 💪 zbudować dobre życie. Posłuchaj naszego podcastu!

======================================
Muzyka: Vlad Gluschenko — Forest; License: Creative Commons Attribution 3.0 Unported: creativecommons.org/licenses/by/3.0/deed.en

Efekty dźwiękowe: Pixabay/Garuda1982

Praktykuj z nami umiejętności psychologiczne 🙂 DBT

Praktyka tygodnia

Tak łatwo czasem się zatracić 🌩 😵‍ i chcieć mieć rację niezaleznie od kosztów jakie ponosimy.
 
Nie ,nie chodzi o to, że chcieć mieć rację to coś złego. ☘ Czasem wręcz jest to naturalna reakcja na doświadczenie wielokrotnych: dziesiątek lub setek unieważnień. Jeśli często byłaś unieważniana/byłeś unieważniany, Twoje zdanie nie było słyszane nie było brane pod uwagę, to nie dziwne, że jesteś bardzo wrażliwa/wrażliwy 🙄 na sytuacje, kiedy się ktoś z Tobą nie zgadza. I chcesz postawić na swoim….
 
Tylko że czasem konsekwencje są dla Ciebie i innych bardzo dotkliwe…😭
 
Spróbuj w tym tygodniu w jednej drobnej (naprawdę drobnej) sytuacji odpuścić rację. Może zrezygnujesz z racji w sklepie i przepuścisz kogoś w kolejce😎, kto „niby” stał przed Tobą , może wysłuchasz co ktoś myśli w sprawie politycznej/pilki nożnej/pogody/społecznej, a swoje odmienne zdanie zachowasz dla siebie.
 
Tylko Tyle i aż tyle. Twój mały krok w kierunku zmiany! 🧘‍♀️ A i nie chodzi o to, żeby za każdym razem odpuszczać. Chodzi o to, żeby nauczyć się 🏋️‍♀️ umieć odpuścić.
 
Daj znać w komentarzu jak Ci idzie

Inspiracje

Musisz wiedzieć, że skuteczność to:
=> Odpuszczenie racji 🪂, kiedy trzymanie się jej kurczowe nie działa, bo może ta osoba nie jest w stanie przyjąć Twoich argumentów, a dalsze przekonywanie zwiększa tylko poziom złości w Tobie i w niej.
=> Jesli praktykujesz formalną uważność, to wytrwanie w praktyce od początku do końca ćwiczenia🧘. Nieważne czy idzie Ci świetnie, zgodnie z Twoim wyobrażeniem, czy cięgle się rozpraszasz. To wykonywanie ćwiczeń krótszych, jeśli masz problemy z koncentracją..
=> Skuteczność to, nie koncentrowanie się na „jak być powinno” albo „dlaczego, oj dlaczego jest jak jest” 😓 ale uznanie, że jest jak jest, a ja jestem, tu godzie jestem. Akt uznania rzeczywistości, który może doprowadzić do ustalenia, co z tym zrobię. Nadal może być mi smutno, nadal mogę być rozczarowana, ale nie nakręcam się w smutku i rozpaczy.
=> Skuteczność to również pamiętanie o tym, aby nagradzać 🌹🌹🌹siebie i innych a nie karać. Kary nie działają! Naprawdę kary nie działają!
=> I skuteczność to pamiętanie o swoim celu długoterminowym 🎯..A nie porzucanie go na rzecz celów krótkoterminowych.
Skuteczność to zręczny środek dla osiągnięcia wlasnych celów. Można ją praktykować na 1000 sposobów. W każdej sytuacji możesz zadać sobie pytanie: czy to co robię zbliża mnie do celu czy od niego oddala?

Inspiracje

Czasem proste pytanie daje ważną odpowiedź! Dla jednych banał 😁, dla innych początek ważnej drogi! 🚣‍♂️
Jesteś ciągle niewyspana? Jesteś ciągle niewyspany? A nie chcesz być? Czas na zmianę! 🌺
Jesteś chronicznie zmęczona? Jesteś chronicznie zmęczony? A nie chcesz być? Czas na zmianę!🏋
Jesteś ciągle wkurzona? Jesteś ciągle wkurzony? A nie chcesz być? Czas na zmianę! 🧚‍♀️
W jakie działanie się zaangażujesz aby zbliżyć się do celu!? 🎯

Inspiracje

Żyj w chwili obecnej. Praktykuj uważność!

Zostańmy w kontakcie

Zapisz się na nasz newsletter