11 marca 2023

Odc. 2 | Czy nasze płuca robią obciach przed doktorem? Czyli o uważnym obserwowaniu | Emocje i relacje

Zapraszamy do magicznego świata dialektyki, w którym każda zmiana – jest poprzedzona życzliwą akceptacją, a relacje cechują się troskliwą uważnością … a przynajmniej w tym kierunku będziemy starały się zmierzać 🙂

 

Odc. 2 | Czy nasze płuca robią obciach przed doktorem? Czyli o uważnym obserwowaniu | Emocje i relacje

EMOCJE I RELACJE | odc.2 | Czy nasze płuca robią obciach przed doktorem? Czyli o uważnym obserwowaniu

W drugim odcinku opowiemy wam więcej na temat uważnego obserwowania. To jedna z podstawowych i najważniejszych umiejętności DBT, która pozwala nam zobaczyć rzeczy (ale też nas samych i nasze relacje!) takimi, jakie są naprawdę. Wspólnie zastanowimy się również nad tym, o czym właściwie myśli sobie lekarz, kiedy osłuchuje nasze płuca :)

————————————————————————————
Zapraszamy do magicznego świata dialektyki, w którym każda zmiana – jest poprzedzona życzliwą akceptacją, a dodatkowo relacje cechują się troskliwą uważnością … i przede wszystkim w tym kierunku będziemy starały się zmierzać w trakcie wszystkich naszych spotkań 🙂

W podcaście „Jak ogarnąć emocje i poprawić relacje” z pewnością przybliżamy podstawowe umiejętności psychologiczne, które – jeżeli je trenować – pozwolą nam żyć pełniej, skuteczniej i szczęśliwiej. Nasze rozmowy są inspirowane filozofią leżącą u podstaw DBT, a sam podcast – ma patronat Polskiego Towarzystwa Terapi Dialektyczno–Bahawioralnej z czego niezmiernie się cieszymy.Do kogo kierujemy nasz podcast?

Na spotkania z nami zapraszamy osoby, które:
▶️ przeszły własną terapię lub Trening Umiejętności DBT , dzięki temu będą mogły odświeżyć zdobytą wiedzę i ponadto utrwalić to, co udało im się osiągnąć,

⏸️ dopiero na terapię czekają, lub – z różnych przyczyn – na razie z terapii skorzystać nie mogą (uwaga, co prawda słuchanie podcastu nie zastąpi terapii ani Treningu umiejętności DBT!, a jednocześnie z pewnością może być dla kogoś miejscem inspirującym do pracy własnej. Ogromnie też liczymy na to, że miejscem podtrzymującym nadzieję na zmianę!)

👪 zapraszamy również absolwentów programu Family Connections, którzy chcą pozostać w kontakcie z umiejętnościami i dodatkowo poszerzyć wiedzę zdobytą na treningu FC;

Ujmując sprawę z innej perspektywy, bez wątpienia będzie to też dobre miejsce dla tych, którzy:

💓doświadczają bardzo intensywnych emocji i z tego powodu chcą nauczyć się lepiej nad nimi panować

🤔 pragną jeszcze lepiej zrozumieć samych siebie, ponieważ nie jest to aż takie proste jakby się mogło wydawać

💭 a nade wszystko tych, którzy są ciekawi świata i innych ludzi… czyli każdego, kto chce ogarnąć emocje i poprawić relacje

🥰 Dołączcie do naszej emocjonującej wędrówki już dzisiaj!

Mamy niepowtarzalną szansę wspólnie wejść na drogę rozwijania i poprawiania relacji oraz ogarniania emocji. Poprawianie relacji, to niesłychanie ważna sprawa! Trzeba wiedzieć kiedy a przede wszystkim w jaki sposób określać własne granice a ponadto w jaki sposób dbać o wzajemny szacunek. Tajemnicza umiejętność uprawomocnienia może za to dać możliwość osiągnięcia pełni życzliwości w relacji. Ogarnianie emocji zaś, to po pierwsze umiejętność ich rozpoznania i nazwania, akceptowania a nade wszystko regulowania.W podcaście będą mówić dla was:

🎙Magdalena Tylko, psycholog i psychoterapeuta

🎙Natalia Gorzelnik, dziennikarz i psycholog

Dowiedz się jak będzie wyglądać nasza podróż!

Po pierwsze w sieci (na Spotify, Youtube, Spreaker i w kilku innych miejscach) będzie pojawiać się co sobotę nowy odcinek podcastu.

Ale to nie wszystko! Mamy dla Was niespodziankę. Po drugie na naszych profilach społecznościowych (Facebook i Instagram) znajdziecie grafiki i wpisy przypominające o praktyce tygodnia. A ponadto będziemy publikować wpisy i grafiki przekazujące dodatkowe istotne treści oraz wspierające Was na drodze do zmiany.

Ale to nie koniec, wszystkie media wizualne i audio możecie znaleźć też tutaj, na naszej stronie z podcastami.Tym samym nie pozostaje nam nic innego niż serdecznie zaprosić Ciebie na spotkanie z nami na szlaku w przestrzeni internetowej! A jeśli podcast się Tobie podoba to będziemy wdzięczne za subsktypcję, lajki, komentarze.Do zobaczenia! Pamiętaj, że mówimy specjalnie dla Ciebie w każdą sobotę!

Magdalena i Natalia

======================================
Muzyka: Vlad Gluschenko — Forest; License: Creative Commons Attribution 3.0 Unported: creativecommons.org/licenses/by/3.0/deed.en

Efekty dźwiękowe: Pixabay/Garuda1982

 

Praktykuj z nami umiejętności psychologiczne 🙂 DBT


Praktyka na ten tydzień – zapytaj swoich stóp, jak się czują.

Praktyka tygodnia

Praktyka na ten tydzień – zapytaj swoich stóp, jak się czują. 

 

Usiądź wygodnie i postaraj się skupić tylko i wyłącznie na tym, co czujesz w stopach. Może uda ci się poczuć sam duży palec. Jeżeli znajdziesz do tego przestrzeń, postaraj się praktykować to codziennie. Zwracaj uwagę na to, co czujesz za każdym razem, gdy wracasz do domu i zdejmujesz buty. Nie opisuj, nie oceniaj, po prostu poczuj. 

 

Uwaga! W tej praktyce zdarzają się znikające palce! 😅😅😅

 

alutkie kroki, które robisz dla siebie dziś – zaowocują wielkim szczęściem w przyszłości.

Inspiracje

Wiesz już, w jaki sposób uważnie obserwować siebie i otaczający cię miko (i makro) świat. A już jutro dowiesz się, w jaki sposób o nich mówić – by nie popaść w pułapkę nadmiernej interpretacji. Zapraszamy do kolejnego, trzeciego już odcinka podcastu „Jak ogarnąć emocje i poprawić relacje” ❤️

I pamiętaj, te malutkie kroki, które robisz dla siebie dziś – zaowocują wielkim szczęściem w przyszłości.


A tu jeszcze więcej pomysłów na codzienne praktykowanie uważności! ❤️

Pomysły na praktykę

A tu jeszcze więcej pomysłów na codzienne praktykowanie uważności! ❤️

Pamiętaj, że wystarczy kilka chwil! I nie zrażaj się, jeżeli Twoje myśli będą gdzieś uciekać. Najważniejsze w praktykowaniu uważności jest nie samo skupianie uwagi, tylko nieustanne powracanie – kiedy nam umyka. Obserwuj swoje myśli i traktuj je z życzliwością.

Obserwujemy małe rzeczy, małe doznania płynące z naszego ciała – po to, by wytrenować nasze mózgi. Neurony wyt

Otwórz oczy

Obserwujemy małe rzeczy, małe doznania płynące z naszego ciała – po to, by wytrenować nasze mózgi. Neurony wytworzą nowe połączenia do odbierania ważnych sygnałów płynących z nas i otoczenia. 

Kiedy będziesz pić poranną kawę, zaobserwuj, jaki jest twój kubek. Poczuj ciepło płynu, zasmakuj w jego gorzkości. Czy udało ci się zauważyć coś nowego?

Zostańmy w kontakcie

Zapisz się na nasz newsletter